I fotka může být vlastní zrcadlo

To kým jsme, je příčina všeho, co v životě prožíváme!

" Pozitivního i negativního. Obojí musí nutně mít své místo, bez ohledu na náš názor. Proto jakákoliv léčivá řešení jsou zakořeněna jen v nás samotných. Ale často to nejjednodušší, je zároveň tím nejtěžším. "
Pavel Polák
Průvodce na cestě tmou

Jednou, dříve, či později, mohou přijít tyto dvě otázky.

 • Chci vzít zodpovědnost za sebe a sám za sebe řešit svou životní situaci nebo se před sebou a tím vším schovávat?
 • Jak to udělat?

Mohu vám nabídnout možnost odpovědi pouze na druhou otázku. Tím jsou tyto terapeutické pobyty v přírodě a například tímto konkrétním, s foťákem/mobilem v ruce. 

 

Kreativita, technika a terapie:

Dnes zřejmě každý máme v telefonu foťák. Využijeme tak techniky i pro nahlédnutí do svých ukrytých míst. To, kdo jsme, můžeme vidět na každém našem kroku, pohybu a na všem, co v životě děláme a tím je i focení. My to nějak děláme a není to nikdy stejné, jako u druhého! To je náš rukopis, otisk. Proto není třeba žádných speciálních technik k tomu, aby bylo možno nahlédnout na jakékoliv téma, které si aktuálně řešíte nebo které jste zažili, ale dostatečně neprožili a tak vás teď vzpomínky stále žádají o pozornost.

Budeme tak společně tvořit, ale zároveň u toho také prožívat to příslušné vaše téma, se kterým hledáte možnost, jak se s tím vypořádat.

Prožít své téma z více úhlů pohledu

Pobyt je vhodný také pro ty z vás, kteří by rádi kreativní cestou následovali sami sebe a zase se o kousek posunuli dále ve svém vývoji.

Budeme si vzájemně zrcadlit, co sami nevidíme a ve skupinové práci tak sestoupíme blíže k sobě jako k individualitě a svému osobnímu záměru, kvůli kterému dorazíte.

 

 • spolupráce
 • focení
 • malování
 • pohyb
 • meditace, dechová cvičení
 • drama konstelace/rituály
 • sdílení
 • rybník/řeka a koupání
 • pomocnou rukou budou jako vždy také individuální konzultace s vašim horoskopem

Pokud se objevuje stud, strach a nechtění se zúčastnit, i přesto, že vás to někde uvnitř láká, je to vhodná příležitost, jak se podívat blíže, proč tomu tak je. Jeden krok však bude nutné překonat a tím je se zúčastnit.

To vše nás bude na tomto víkendu propojovat. Jakoukoliv činnost, kterou budeme dělat, použijme jako metodu k náhledu na to své aktuálně řešené téma. Vaše téma zviditelníme z více úhlů pohledu. K tomu abychom respektovali a vážili si sami sebe, musíme respektovat více než jeden úhel pohledu. Často je příčinou potíží právě ten úhel pohledu, za kterým nás ani nenapadne se ohlédnout. Já, jako váš průvodce-terapeut, budu mít díky vám také možnost posunout i sám sebe, neb budu všude a ve všem s vámi, jen z jiného úhlu pohledu.

Kde a proč?

Jako vždy bude pobyt hlavně v přírodě, v parcích Českého-Švýcarska, ale vše je řešené cestou improvizace v danou chvíli. Vydáváme se tak na cestu neznáma a nemít věci pod kontrolou. Čímž účinky pobytu posilujeme. Opouštíme tak opět svou komfortní zónu, ve které se rutinním životem schováváme.

 

Výsledek péče o sebe, je vyhozeným bumerangem, který se vám vždy vrací jako cesta ke zdravé sebehodnotě, bez závislostí a přehazování zodpovědnosti na druhé. Nebo také stálému odevzdávání vlastní síly tomu druhému. Je to cesta, kterou můžete zahlédnout a je na vašem rozhodnutí, zda po ni dál sami půjdete.

STRAVování, zázemí:

Jako vždy je strava snížena na minimální množství. Pro někoho to může být vážně fuška, ale o to s větší vratnou hodnotou. Naopak pro někoho to může být už i běžnou rutinou. Omezení stravy je pro práci s emocemi významným vstřícným krokem pro naše tělo, nejen že lépe cítíme sami sebe, ale také okolní přírodu. Naše senzitivita stoupá a máme tak snažší cestu opustit i to, co dále na své cestě nepotřebujeme.

Pobyt se koná za každých podmínek. Přístřeškem nám budou ručně zbudované obydlí. Plachty, karimatky a spacáky, budou důležitou součástí vaší výbavy. Nezapomeneme však na živel ohně a také vody. U ohně popijeme společně rituální čaj a ve vodě se rituálně vykoupeme.

 

Registrace na pobyt

Pro zajištění si místa na tomto pobytu prosím stisknete tlačítko níže. Budete přesměrování na registrační formulář s potřebnými údaji.

Ostatní instrukce budu zasílat mailem po registraci pouze zúčastněným. Prosím nezapomeňte při registraci pečlivě pročíst účastnickou dohodu a údaje o zálohové platbě.

     Termín víkendového pobytu:   20.3. 2020 16hod – 22.3.2020 17hod

Nelze se již rezervovat

Protože je toho mnoho, co potřebuje i dlouhodobější péči a někteří z vás cítí tuhle potřebu, můžete pak zvážit vaše možnosti pro půlroční cyklus pobytů zde http://www.pavelpolak.com/?page_id=1162

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on skype